weronika rokosz klinika akademii stomatologii

WERONIKA ROKOSZ

LEK. DENT., SPECJALISTA W DZIEDZINIE PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny w 2017 roku na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Stomatologia to ogromna dziedzina, a Weronika od początku miała jasne zainteresowania: PROTETYKA! Życie staje się niezwykle proste, gdy masz swoja pasję, która Cię prowadzi. Wszystko jest wtedy oczywiste, a praca to nie praca, tylko czysta przyjemność. W dodatku, gdy pasja to praca a praca to pasja, weekend spędzony na szkoleniu nie jest czasem męczącym, a staje się „super czasem”. W dodatku daje inspiracje, dodaje skrzydeł i pozwala lepiej pomagać pacjentom, a do tego przecież jesteśmy powołani.

Weronika zdobyła tytuł specjalisty Protetyki Stomatologicznej w 2022 roku.

Protetyk ma zawsze trudne zadanie, bo musi zgłębić nie zawsze oczywiste potrzeby pacjenta, potem sprostać tym oczekiwaniom jednocześnie stosując najlepsze i najtrwalsze rozwiązania odbudowy zębów. Bo lekarza protetyka nie interesują rozwiązania na dwa lata. Protetyka interesują rozwiązania na bardzo, bardzo długo!

Weronika ceni sobie pracę w zespole. Tak jak reszta naszej załogi głęboko wierzy w siłę zespołu i to, że tylko zespołowo możemy zapewnić pacjentom wszechstronną opiekę.
Co ją cieszy? Tak najbardziej, najbardziej? Uśmiech pacjenta, który widzi końcowy efekt leczenia! Takie metamorfozy bywają zwykle niesamowite! Zmieniają twarz i wygląd pacjenta na lepsze! Taki świetny efekt estetyczny daje także wewnętrzną przemianę pacjenta. Pozbycie się kompleksów związanych z zębami, pełny, biały uśmiech to większa pewność siebie w codziennym życiu.
W klinice Weronika zajmuje się głównie estetyczną odbudową zębów licówkami i koronami, odbudowami na implantach, leczeniem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, bruksizmem. Gdy wystarcza jej czasu – zakłada przepiękne wypełnienia kompozytowe!

Prywatnie uwielbia podróże, te małe i te duże, kuchnię tajską, zwłaszcza kolendrę i limonkę 😉. Po godzinach, gdy nie studiuje „o zębach” maluje obrazy. Bo nie wiemy, czy wiesz, ale dentyści zajmujący się protetyką są niezwykle czuli na piękno, harmonię i barwy. To wyczucie piękna pozwala im być w pracy prawdziwymi artystami.

TYTUŁY NAUKOWE I WAŻNIEJSZE ODBYTE SZKOLENIA I KONFERENCJE:

I stopień specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej
●  Kurs „Preparacja zębów pod korony i mosty” – proowadzenie dr n. med. Kris Owczarczak
● Kurs Preparacja pod licówki-prowadzenie dr. n. med. Kris Owczarczak
● Fotografia stomatologiczna-prowadzenie dr.n. med. Kris Owczarczak
● Protetyka- Szlifowanie bezstopniowe BOPT – prowadzenie lek. stom.Tomasz Machan
● Flow Injection Technique-Dental Day
● Stabilna Okluzja Moduł I – prowadzenie dr. n. med. Paweł Niewada
● Stabilna Okluzja Moduł II – prowadzenie dr. n. med.Paweł Niewada
● Stabilna Okluzja Moduł III – prowadzenie dr. n. med. Paweł Niewada
● Odbudowy protetyczne na implantach – prowadzeni dr. n. med. Jan Pietruski
● Psychologia motywacji do leczenia biologicznego – Oboda
● Psychologia motywacji do leczenia protetycznego – Oboda