Choć lepiej zapobiegać niż leczyć choroby zębów, w niektórych przypadkach potrzebna jest interwencja specjalisty, jakim jest chirurg stomatolog. Nasza klinika posiada szeroką ofertę zabiegów chirurgii stomatologicznej skierowaną do mieszkańców Łodzi, a także dla osób odwiedzających Łódź.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Jest to dziedzina stomatologii polegająca na wykonywaniu w warunkach ambulatoryjnych drobnych zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest usuwanie zębów mądrości. Częstym zabiegiem chirurgicznym jest też nacinanie ropni czy usuwanie zębów stałych. Chirurg stomatolog może przeprowadzić zabieg usuwania zębów zatrzymanych i torbieli.

Do specjalistycznych zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa i chirurga szczękowego wliczają się także leczenie wybitych zębów, nastawianie zwichnięć żuchwy, chirurgiczne leczenie torbieli, leczenie zmian przerostowych, leczenie chorób ślinianek i wiele innych.

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologicznego wspomagają inne dziedziny stomatologii. Takie interdyscyplinarne podejście jest warunkiem uzyskania zamierzonych efektów leczenia. Chirurgia stomatologiczna przygotowuje pacjenta do leczenia ortodontycznego, protetycznego, implantologicznego czy estetycznego.

Jak zwykle wyglądają zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w naszej klinice w Łodzi?

Zabieg poprzedza zebranie dokładnego wywiadu i badanie. Jeśli masz choroby ogólne takie jak cukrzyca, zmniejszona krzepliwość krwi, nadciśnienie, nadczynność tarczycy – chirurg stomatolog uwzględni to przy planowaniu i prowadzeniu leczenia. Przebieg leczenia i  najważniejsze elementy postępowania pooperacyjnego są zawsze omawiane. Możesz zadawać pytania i uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat przebiegu leczenia. Dopiero wtedy chirurg stomatolog zaprosi Cię na zabieg.

Czy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są bolesne?

Pacjenci często obawiają się bólu podczas zabiegu chirurgicznego. Niesłusznie. Chirurg stomatolog podaje znieczulenie dobrane mocą i składem do zaplanowanego zabiegu i ewentualnych chorób ogólnych pacjenta. Cały zabieg przebiega więc bezboleśnie. Chirurg stomatolog przygotowuje także zestaw ewentualnych leków do stosowania po zabiegu. W naszej łódzkiej klinice każdy pacjent po zabiegu otrzymuje na piśmie informacje na temat postępowania pooperacyjnego.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Nieco inną specjalnością jest chirurg szczękowy. Chirurgia szczękowa jest połączeniem chirurgii ogólnej i chirurgii stomatologicznej, a także traumatologii, chirurgii plastycznej i onkologii. Chirurg szczękowy przeprowadza operacje gnatyczne przy niedających się leczyć aparatem wadach zgryzu. Zajmuje się także urazami w obrębie głowy i czaszki, a także operuje nowotwory w tym obszarze.

Jakie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w naszej klinice w Łodzi?

zabieg chirurgiczny zęba

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

 • ekstrakcja zęba,
 • ekstrakcja zęba zatrzymanego,
 • ekstrakcja zęba mądrości,
 • chirurgiczna ekstrakcja zęba mądrości.

Zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej:

 • przeszczep / augmentacja kości,
 • podniesienie dna zatoki szczękowej,
 • wszczepienie implantu.

Zabiegi z zakresu periodontologii:

 • pokrycie recesji.

Zabiegi z zakresu endodoncji mikroskopowej:

 • resekcja wierzchołka korzenia,
 • zamknięcie resorpcji,
 • wydłużenie korony klinicznej.

Chirurgia szczękowa – Łódź i okolica

Klinika Akademii Stomatologii to miejsce, w którym kompleksowo dbamy o zdrowie zębów i dziąseł naszych pacjentów, odbudowujemy pierwotne warunki zgryzowe i korygujemy nieprawidłowości wynikające z wad zgryzu. Działania związane z profilaktyką i leczeniem chorób i nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej realizujemy przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami, takimi jak:

 • chirurg stomatolog,
 • chirurg szczękowy.

Nasi specjaliści dysponują nowoczesnymi gabinetami i technologiami, w tym technologią cyfrową. Dostęp do zaawansowanych rozwiązań technologicznych to warunek konieczny dla sprawnej diagnostyki i precyzyjnej pracy stomatologicznej.

Pomoc z zakresu chirurgii szczękowej i chirurgii stomatologicznej kierujemy do pacjentów z terenu miasta Łódź i okolicy. Dysponujemy zapleczem umożliwiającym pomoc pacjentom niezależnie od wieku – seniorom, dorosłym, młodzieży i dzieciom. Nasze podejście do diagnostyki i leczenia charakteryzuje interdyscyplinarność, którą uzyskujemy dzięki stałej współpracy specjalistów różnych dziedzin stomatologii. W ten sposób możemy działać z większą świadomością i bez szkody dla pacjenta.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Odpowiedzi na pytania możecie Państwo uzyskać telefonicznie pod numerem Recepcji Kliniki oraz osobiście w siedzibie Kliniki Akademii Stomatologii w Łodzi. W razie potrzeby nasz Personel podpowie również jak przygotować się do wizyty w gabinecie chirurga stomatologa lub chirurga szczękowego.