Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Jednak niedokładna higiena zębów, kawa, herbata czy palenie papierosów, a także i barwiące jedzenie, mogą sprawić, że Twoje zęby nie będą tak białe, jak tego pragniesz.

Jeżeli chcesz cieszyć się białym uśmiechem, możesz wykonać profesjonalne wybielanie zębów w naszym łódzkim  gabinecie stomatologicznym.

Dlaczego profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest lepsze niż wybielanie innymi metodami? Przede wszystkim wybielanie u stomatologa jest znaczniej skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Domowe sposoby wybielania mogą jedynie doprowadzić do chwilowego efektu, a w najgorszych wypadkach do uszkodzenia szkliwa.

Skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega na kuracji chemicznej.

Powody przebarwień zębów

Istnieje szeroka gama czynników powodujących ciemnienie lub przebarwienia zębów. Głównymi winowajcami są pokarmy i napoje o intensywnej barwie (kawa, herbata, wino, mocno barwiące warzywa i owoce) oraz palenie papierosów. Jednak przebarwienia nie ograniczają się jedynie do powierzchni zębów – mogą pojawiać się także w głębi zęba. Pigment z pokarmów wnika w głąb zęba poprzez pęknięte lub utracone szkliwo. Gromadzi się w środku, powodując ciemnienie zębów.

Przyczyną głębokich, a przy tym intensywnych przebarwień  mogą być niektóre antybiotyki (przykładowo tetracyklina), urazy mechaniczne, ale także przeprowadzone leczenie kanałowe. Łódź to duże miasto, w którym życie ma często szybki rytm – dlatego też jesteśmy bardziej narażeni na wszelkie czynniki środowiskowe, które mogą wpływać na stan naszych zębów. Warto o tym pamiętać.

Metody wybielania zębów

Najbardziej popularną metodą jest metoda nakładkowa. Polega ona na przygotowaniu dla pacjenta indywidualnej nakładki, do której wprowadzany jest żel wybielający. Stomatolog z naszej kliniki, przed doradzeniem odpowiedniej metody wybielania zębów, sprawdzi uzębienie. Nakładki na zęby z żelem wybielającym zakłada się na noc przez okres około 4 tygodni.

W takcie kuracji wybielającej metodą nakładkową zęby mogą być nadwrażliwe. Dlatego lekarz stomatolog może polecić Ci stosowanie specjalnych past do wrażliwych zębów. 

Inną metodą wybielania zębów jest tzw. metoda gabinetowa. Polega ona na stosowaniu wybielających substancji chemicznych o większym stężeniu, co przeprowadzane powinno być pod czujną kontrolą lekarza. Efekt działania substancji może być wzmocniony przez działanie lampy. Wybielanie gabinetowe jest zdecydowanie najszybszą metodą wybielania zębów. Pacjent wychodzi z wyraźnie rozjaśnionymi zębami już po pierwszej wizycie.

Wybielanie zębów w dużym mieście, takim jak Łódź, to koszt ponad 1000 zł. Jednak efekt stomatologicznego wybielania, w porównaniu do domowych czy drogeryjnych zabiegów jest nieporównanie lepszy. Co więcej, wybielanie pod kontrolą lekarza da Ci pewność, że nie uszkadzasz sobie szkliwa zębów.

Zabieg to nie wszystko

Niezależnie od tego, jaką metodę wybielania zębów wybiorą Państwo w naszej klinice dentystycznej w Łodzi, jej końcowy efekt nie spoczywa jedynie na barkach specjalisty przeprowadzającego zabieg.

Równie ważne jest specjalna dieta – tak zwana biała dieta. Polega ona na tymczasowym wyeliminowaniu produktów mających cechy barwiące z naszego codziennego jadłospisu. Do tych produktów zaliczamy wspomniane wcześniej czerwone wino, herbatę, kawę, marchew, buraki, wiśnie. Należy również zrezygnować z palenia papierosów.