Invisalign GO

Rozwój technologii sprawił, że czasy, w których poprawa ustawienia zębów związana była nieodłącznie z długotrwałym noszeniem mało estetycznych i niewygodnych drucianych aparatów, przemijają, a miejsce klasycznych rozwiązań zajmują nowoczesne urządzenia.

Firma Align Technology wprowadziła w świat ortodoncji leczenie nakładkowe. takie jak system Invisalign Go!

Przezroczyste nakładki na zęby pozwalają uporać się z problemami zgryzu w nieinwazyjny i bardzo efektywny sposób, zapewniając pacjentowi wygodę użytkowania i nie ingerując w realizację długoterminowego planu leczenia dentystycznego.

dentysta lodz invisigalin go
Invisalign GO lodz dentysta

Align Technology wynalazło na potrzeby systemów nakładkowych – specjalny materiał, maksymalizujący skuteczność ich użytkowania. Mowa o SmartTrackTM, czyli specjalnej, wielowarstwowej mieszance tworzyw sztucznych, opartej na żywicy poliuretanowej. Materiał ten nie zawiera szkodliwych czy silnie alergizujących środków, np. BPA, lateksu czy glutenu, i zyskał aprobatę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), która zatwierdziła bezpieczeństwo jego użycia w przyrządach medycznych. Brak szkodliwości to nie jedyna jego zaleta – tworzywo to, stworzone specjalnie na potrzeby ortodoncji, zwiększa przewidywalność przemieszczenia zębów o 75%, dając lekarzom większą kontrolę nad procesem leczenia i umożliwiając skrócenie czasu jego trwania nawet o połowę (w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnych aparatów).

Nakładki do zadań specjalnych

Masz kłopot ze stłoczeniem zębów? A może denerwują cię szpary między nimi? Nakładki rozprawią się z każdym z tych problemów!

Wady ortodontyczne, które mogą być wyleczone za pomocą systemu Invisalign Go, to m.in.:

  • stłoczenia,
  • szparowatości,
  • nagryz pionowy głęboki,
  • nagryz pionowy otwarty,
  • przodozgryz,
  • zgryz krzyżowy,
  • nieprawidłowości w uzębieniu mlecznym i mieszanym u dzieci.
Invisalign GO lodz dentysta 3

Krok po kroku w stronę wymarzonego uśmiechu

Podjęcie leczenia ortodontycznego to zbyt istotna decyzja, by podejmować ją w ciemno, nie znając szczegółów przebiegu terapii.

Leczenie nakładkami Invisalign Go zaczyna się od wizyty u dentysty – jednak nie pierwszego lepszego stomatologa, a lekarza, który ukończył specjalny kurs i posiada certyfikat potwierdzający jego umiejętności, co pozwoliło mu nawiązać współpracę z Align Technology. Takich specjalistów znajdziesz właśnie w Klinice Akademii Stomatologii!

Po dokładnym badaniu stomatolog oceni, czy zastosowanie nakładek jest odpowiednią dla Ciebie formą terapii, i jeśli zakwalifikuje Cię do leczenia systemem Invisalign Go, wykona precyzyjne, trójwymiarowe skany Twojego uzębienia, a także udokumentuje Twój uśmiech na zdjęciach.

Czeka Cię więc mini sesja fotograficzna! W oparciu o skany oraz fotografie dentysta, z pomocą profesjonalnego oprogramowania, ustali szczegóły dotyczące procesu leczniczego: stworzy wizualizację oczekiwanych efektów terapii, ustali ilość kompletów nakładek niezbędnych do uzyskania odpowiednich rezultatów, a także rozplanuje częstotliwość ich wymiany oraz terminy wizyt kontrolnych. W razie potrzeby wykona też na zębach specjalne zaczepy, które zagwarantują poprawne utrzymanie się nakładek we wnętrzu jamy ustnej.

Jak więc widzisz, terapia systemem Invisalign Go jest równie przejrzysta, co same nakładki, i zdecydowaną większość istotnych informacji dotyczących leczenia dostaniesz już na samym jego początku!

Do uzyskania widocznej poprawy zgryzu konieczne jest noszenie nakładek przez 20 – 22 godziny dziennie – oznacza to, że musisz je mieć na zębach cały czas, zdejmując je tylko na potrzeby spożycia posiłków i w celach higienizacyjnych. Nakładki wymienia się średnio co 7-14 dni, wizyty kontrolne u specjalisty prowadzącego terapię odbywają się zazwyczaj co 4-8 tygodni, a całe leczenie trwa do pół roku; pierwsze wyraźne zmiany położenia zębów można wyczuć po trzech miesiącach.

Po zakończeniu leczenia, w celu utrwalenia jego rezultatu, lekarz nałoży na Twoje zęby aparat retencyjny (lub zaproponuje użycie nakładek Vivera, czyli kolejnych urządzeń od Align Technology) które mają na celu zapewnienie długotrwałego utrzymania się efektów terapii systemem Invisalign.

Pomoc zawsze obok Ciebie

Boisz się, że zapomnisz o wymianie nakładek? Nie masz się o co martwić, pomysłodawcy tego typu terapii przewidzieli to zagrożenie i stworzyli aplikację My Invisalign, dzięki której możesz ustawić przypomnienia o noszeniu nakładek lub zmianie na nowy komplet, a często także skontaktować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym bez konieczności odwiedzin w gabinecie stomatologicznym.

Masz obawy, że nie zdołasz skontrolować, czy Twoja pociecha stosuje się do zaleceń lekarza? Możesz się ich pozbyć – dedykowane najmłodszym pacjentom zestawy posiadają wskaźnik czasu noszenia – niewielką kropkę, która ulega starciu podczas użytkowania nakładek, co umożliwia pacjentom i ich rodzicom sprawdzenie, czy dany komplet był noszony wystarczająco długo.

Nie darzysz zaufaniem wszelkiego rodzaju „nowinek”? Nie bój się, nie jesteś królikiem doświadczalnym! Choć ten tekst może być Twoim pierwszym zetknięciem z ortodoncją w najnowocześniejszym wydaniu, stomatolodzy na całym świecie naprawiają uśmiechy pacjentów z jej wykorzystaniem już od wielu, wielu lat, zaś koncern Align Technology, pomysłodawca tej metody leczenia, istnieje od ponad dwóch dekad i stworzył wiele generacji systemów nakładkowych. Wedle danych zebranych przez twórców Invisalign Go, z oferowanych przez firmę nakładek skorzystało już ponad dwanaście milionów pacjentów na całej kuli ziemskiej!
Zapraszamy na wizytę do ortodonty w Łodzi!

Invisalign GO lodz dentysta 2

Przewaga nowoczesności nad tradycją

dentysta lodz ikona zab

Estetyka

Nakładki Invisalign Go, wykonane z przezroczystego tworzywa, są po umieszczeniu w jamie ustnej niemalże nie do dostrzeżenia - w odróżnieniu od tradycyjnych instrumentów ortodontycznych, wymagających mocowania na zębach znacznej wielkości metalowych elementów. Uśmiechaj się więc do woli i ciesz dyskrecją zapewnianą przez materiał SmartTrackTM.

dentysta lodz ikona zab

Wygoda

Nakładki, w odróżnieniu od aparatów stałych, nie są trwale przymocowywane do zębów i w dowolnym momencie można wyjąć je z ust. Co więcej, adaptacja jamy ustnej do korzystania z systemu Invisalign Go przebiega szybciej i wiąże się z mniejszym dyskomfortem niż przyzwyczajanie się do użytkowania konwencjonalnych przyrządów ortodontycznych, których metalowe elementy często działają drażniąco m.in. na błonę śluzową warg i policzków. Podrażnione dziąsła i krwawiące ranki? Nakładki nie wyrządzą Ci takiej krzywdy!

dentysta lodz ikona zab

Szybkie i przewidywalne rezultaty

Wykorzystanie najnowszych technologii obrazowania umożliwia wizualizację spodziewanych efektów terapii jeszcze przed jej rozpoczęciem, dzięki czemu wynik leczenia przestaje być niespodzianką, a staje się celem, do którego dążysz. Leczenie z wykorzystaniem Invisalign Go bardzo często pozwala na uzyskanie pożądanych rezultatów prędzej, niż umożliwiają to terapie z zastosowaniem konwencjonalnych aparatów ortodontycznych. Dzięki Invisalign Go już na wstępie dowiesz się, jak będzie wyglądał Twój uśmiech i uzyskasz go prędzej, niż przy użyciu tradycyjnego aparatu!

dentysta lodz ikona zab

Brak konfliktów z długofalowym planem leczenia

Trwale zamocowane na zębach elementy standardowych aparatów ortodontycznych często utrudniają lub wręcz uniemożliwiają przeprowadzenie zawartych w planie leczenia stomatologicznego procedur; zdejmowalne nakładki zapewniają dużo większą swobodę i elastyczność w realizacji całościowego leczenia dentystycznego.

dentysta lodz ikona zab

Brak ograniczeń żywieniowych

Zmiana nawyków kulinarnych na potrzeby leczenia? Invisalign Go nie wymaga od Ciebie takich wyrzeczeń - zdejmij nakładki przed posiłkiem i delektuj się wszystkim, na co tylko masz ochotę! Nie musisz też rezygnować z palenia papierosów czy IQOS - wystarczy, że przed „wyjściem na fajkę” wyjmiesz zestaw Invisalign Go z ust.

dentysta lodz ikona zab

Łatwość dbania o sprzęt

Nakładki nie wymagają skomplikowanych zabiegów w celu utrzymania ich w czystości - wystarczy pamiętać, by zdejmować je na czas posiłków i umyć zęby przed ponownym ich nałożeniem; dodatkowo, warto parę razy dziennie przepłukać je pod chłodną, bieżącą wodą, a wgłębienia dla zaczepów czyścić miękką szczoteczką bez pasty do zębów.