Stomatologia jest uznanym działem medycyny, wykorzystującym najnowsze zdobycze techniki. Jednak także w jej obrębie znajduje się gałąź, która poza fachową wiedzą i doświadczeniem wymaga od stomatologa kreatywności, zmysłu estetycznego i wrażliwości artysty. Tą gałęzią jest stomatologia estetyczna, której istotą jest wydobycie piękna naszych zębów. Wśród lekarzy Kliniki Akademii Stomatologii w Łodzi znajdują się wykwalifikowani specjaliści tej sztuki.

Stomatologia estetyczna oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Od bardzo skomplikowanych i zaawansowanych wykonywanych w laboratorium, po proste i szybkie rozwiązania dostępne dla każdego i do uzyskania na jednej wizycie, bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym.

W Klinice Akademii Stomatologii w Łodzi nasi specjaliści oferują państwu szeroki zakres usług stomatologii estetycznej, które pozwolą cieszyć się pięknym i białym uśmiechem na co dzień.

Wybielanie zębów

To jedna z metod stomatologii estetycznej, która cieszy się wielką popularnością wśród pacjentów naszej łódzkiej kliniki. Formą wybielania najczęściej wybieraną przez pacjentów jest metoda nakładkowa, polegająca na przygotowaniu przez specjalistę indywidualnej, dopasowanej nakładki, na którą jest nakładany żel wybielający. Kuracja trwa cztery tygodnie, a nakładkę zakłada się wyłącznie na noc.

Nasi klienci mogą też zdecydować się na wybielanie zębów tzw. metodą gabinetową. To najszybsza metoda wybielania zębów, którą możemy polecić nie tylko miejscowym pacjentom, ale także osobom, które odwiedzają Łódź nawet na jeden dzień. Wybielanie zębów polega na użyciu  preparatów, które aktywuje się specjalistyczną lampą. Taki zabieg zawsze musi się odbywać pod kontrolą dentysty, co gwarantuje, że szkliwo zębów nie zostanie uszkodzone.

Usuwanie kamienia nazębnego

Redukcja kamienia nazębnego to bardzo popularny zabieg wśród wszystkich dbających o najlepszą higienę jamy ustnej. Nie inaczej jest z pacjentami naszej łódzkiej kliniki. Najpopularniejszą wybieraną metodą pozbycia się kamienia nazębnego jest skaling – może być on wykonany za pomocą ultradźwięków lub metodami ręcznymi.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe z ceramiki skaleniowej, to najbardziej estetyczne i trwałe rozwiązania w stomatologii estetycznej. Mogą służyć do korekty kształtu, wielkości i koloru zębów. Można zamknąć za ich pomocą diastemy (szpary) między zębami, wydłużyć starte siekacze, rozjaśnić zęby zbyt ciemne lub ukryć niektóre przebarwienia.

Współczesna stomatologia estetyczna nie dopuszcza przypadkowości. Aby mieć pewność efektu końcowego, lekarz wykonuje na podstawie serii zdjęć cyfrowy projekt uśmiechu (DSD – Digital Smile Design). Następnie komputerową propozycję przenosi do ust pacjenta w postaci tymczasowej przymiarki. Pacjent ma okazję obejrzeć przewidywany efekt końcowy i ostatecznie podjąć decyzję.

Żeby wykonać licówki potrzebne jest zwykle bardzo delikatne oszlifowanie zębów pacjenta. Na podstawie skanu lub wycisku wykonywane są cieniutkie odbudowy. Ponieważ w stomatologii estetycznej konieczna jest praca zespołowa, nie bez znaczenia jest rola technika dentystycznego, który wykonuje licówki. Jeśli jest taka konieczność pacjent umawiany jest do laboratorium, gdzie wspólnie z technikiem-ceramistą bierze udział w indywidualnym doborze koloru, napalaniu i przymiarce pracy.

Końcowy etap należy do lekarza, który ostatecznie cementuje licówki na stałe.

Zamknięcie szpary między zębami
licówki porcelanowe zdjęcie przed

przed

licówki porcelanowe zdjęcie po

po

Licówki kompozytowe

Inny sposób to licówki wykonane przez lekarza z kompozytu bezpośrednio w ustach pacjenta. To tańsza i szybsza metoda na poprawę uśmiechu. Idealna dla młodych pacjentów, gdyż nie wymaga szlifowania zębów. Które z tych rozwiązań jest możliwe i lepsze w danej sytuacji – oceniamy podczas wizyty konsultacyjnej w naszej klinice w Łodzi.

Korekta kształtu zębów materiałem kompozytowym
licówki kompozytowe zdjęcie przed

przed

licówki kompozytowe zdjęcie po

po

Estetyczne odbudowy kompozytowe

Klinika Akademii Stomatologii oferuje szybkie estetyczne rozwiązania w trudnych sytuacjach kryzysowych. Złamała Ci się jedynka? Nasi specjaliści pomogą Ci odzyskać uśmiech i pewność siebie w krótkim czasie. Dzięki nowoczesnym materiałom kompozytowym oraz umiejętnościom naszych specjalistów możemy odtworzyć brakujący ząb w ciągu jednej wizyty.

złamana lewa jedynka zdjęcie przed

Złamana lewa jedynka

odbudowa z materiału kompozytowego

Odbudowa z materiału kompozytowego

górne jedynki ze starymi wypełnieniami kompozytowymi

Górne jedynki ze starymi wypełnieniami
kompozytowymi

wymienione wypełnienia kompozytowe

Wymienione wypełnienia kompozytowe

uraz górnej prawej dwójki

Uraz górnej prawej dwójki

odbudowa z materiału kompozytowego

Odbudowa z materiału kompozytowego

złamana górna prawa jedynka zdjęcie przed

Złamana górna prawa jedynka

złamana górna jedynka zdjęcie po

Odbudowa z materiału kompozytowego

stare wypełnienia kompozytowe w górnych siekaczach

Stare wypełnienia kompozytowe w górnych siekaczach

wymienione wypełnienia kompozytowe zdjęcie po

Wymienione stare wypełnienia kompozytowe i zmieniony kształt wszystkich siekaczy

Zakres zabiegów stomatologii estetycznej:

  • usuwanie kamienia nazębnego,
  • wybielanie zębów,
  • wymiana wypełnień,
  • licówki porcelanowe,
  • korony porcelanowe (ceramiczne),
  • licówki kompozytowe,
  • finishing po leczeniu ortodontycznym – nadanie idealnego kształtu zębom po zakończonym leczeniu ortodontycznym.

Zobacz również: piaskowanie zębów