Nowy uśmiech nawet tego samego dnia!

Skaner wewnątrzustny jest cyfrowym urządzeniem do wykonania komputerowego obrazu jamy ustnej, mającym zastosowanie w ortodoncji, protetyce i implantologii. Dzięki tej technice pobranie wycisków jest precyzyjne, a także wygodne i komfortowe dla pacjenta.

Skaner wewnątrzustny pozwala na stworzenie cyfrowego obrazu jamy ustnej w czasie rzeczywistym, dzięki czemu cały proces planowania leczenia przebiega szybko.

W naszej klinice bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej, uzyskany obraz jest wysyłany do placówki protetycznej (w zależności od planu leczenia korzystamy z placówek na terenie kraju lub poza granicami), gdzie w ciągu kilku minut rozpoczyna się projektowanie pracy końcowej.

Skaner wewnątrzustny swoje zastosowanie odnajduję nie tylko w klasycznych przypadkach protetycznych (korony, mosty), ale również w ortodoncji i implantologii. Skaner pozwala na otrzymanie wirtualnego obrazu jamy ustnej, na ekranie komputera, w kilka minut. Dzieje się tak dzięki wiązce światła, która w ułamku sekundy wykonuje zdjęcia określonego obszaru, czym łączy je w jedno.

lekarz stomatolog
stomatolog i skaner wewnątrzustny

Czym różni się skan od tradycyjnego wycisku?

Standardowy wycisk pod prace protetyczne pobieramy za pomocą łyżki oraz masy wyciskowej. Głowica pobierająca obraz z jamy ustnej, przy pobieraniu wirtualnego wycisku, przekazująca go do komputera, jest mała, dzięki temu metoda ta jest o szybsza niż tradycyjny wycisk.

stomatolog pobiera wycisk

Skanowanie w ustach pacjenta w Klinice Akademii Stomatologii w Łodzi

wirtualny wycisk pobrany przy pomocy skanera

Skaner zewnątrzustny Primescan, którym pobiera się optyczne wyciski w Klinice Akademii Stomatologii

Trójwymiarowy model zębów 3D pacjenta poddawany jest określonym zabiegom, zależnie od tego, jaką pracę chcemy uzyskać (korona na implancie, nakład protetyczny, aparat ortodontyczny). Wirtualny model można również wydrukować na specjalnej drukarce. Dzięki temu możliwa jest przymiarka ostatecznej pracy protetycznej na modelu.

Zobacz również: protetyka | ortodoncja