Lek. stom. Monika Dzieciątkowska

Ukończyła Instytut Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny) w 1994 r. Kiedy nie dostała pracy na uczelni, postanowiła swoją pasję do nauczania realizować w innym miejscu. Edukacja podyplomowa stała się jej sposobem na życie. Wiele lat współpracowała jako konsultant medyczny z amerykańską firmą Kerr. Odwiedziła dziesiątki polskich miast, wygłosiła dziesiątki wykładów, przeprowadziła taką samą ilość kursów i szkoleń praktycznych dla dentystów z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, odtwórczej, adhezji czy endodoncji. Po latach założyła swoją szkołę — Akademię Stomatologii, gdzie wspólnie z innymi wykładowcami nadal edukuje polskich młodych dentystów. Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jako jedna z pierwszych w Polsce wykorzystywała w swojej pracy mikroskop zabiegowy. Potem stała się popularyzatorem tej umiejętności podczas licznych wystąpień czy szkoleń. Jest także członkiem PASE — Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

W 1999 r. założyła gabinet stomatologiczny, który po latach rozwoju przekształciła w Klinikę Akademii Stomatologii. W Klinice zajmuje się przede wszystkim planowaniem i koordynacją leczenia pacjentów. Koordynuje także współpracę zatrudnionych w Klinice specjalistów. Jej domeną jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Swój talent manualny i cierpliwość wykorzystuje w wykonywaniu odbudów estetycznych materiałem kompozytowym. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym małych i dorosłych pacjentów Kliniki. Pasjonują ją najnowsze technologie, które z dużym zaangażowaniem wprowadza do swojej praktyki.

Lek. stom. Magdalena Bińkowska

Ukończyła Łódzki Uniwersytet Medyczny w 2006 r. Prywatnie matka dwójki dzieci wykorzystuje swoje talenty pedagogiczne w pracy z najmłodszymi pacjentami. Ma na tym polu duże sukcesy, gdyż znajomość dziecięcej psychiki pozwala jej na szybkie wytworzenie dobrych relacji z maluchami odwiedzającymi Klinikę Akademii Stomatologii.

Prowadzi także leczenie zachowawcze dorosłych pacjentów. Jej prawdziwą pasją i największą miłością jest protetyka stomatologiczna. Ma z tej dziedziny tytuł specjalisty. Planuje i prowadzi najtrudniejsze prace protetyczne u pacjentów Kliniki Akademii Stomatologii. Jej sumienność i profesjonalizm, a także ciepło i serdeczność szybko zjednują jej pacjentów.

Dr n. med. Mariusz Pietrzak

W Klinice Akademii Stomatologii zajmuje się leczeniem kanałowym, zachowawczym i protetycznym. Leczenie endodontyczne jest jego główną domeną, co odzwierciedla się w kursach i szkoleniach prowadzonych przez niego w tym zakresie na terenie całego kraju. Jest wykładowcą Akademii Stomatologii.

Dr n. med. Aneta Olek

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2006 r. z wynikiem bardzo dobrym. Tak bardzo spodobało jej się na uczelni, że … została tam do dziś, bo do chwili obecnej pracuje w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej na tymże uniwersytecie na stanowisku adiunkta, zajmując się edukacją studentów. Ucząc innych nie zapomniała też o własnej edukacji. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Dr Aneta jest osobą niezwykle pogodną i komunikatywną, a dzięki swojej delikatności i empatii szybko zyskuje zaufanie pacjentów. Jej dokładność i skrupulatność pozwalają na osiąganie w pracy doskonałych efektów.

Ponieważ od wielu lat pracuje w mikroskopie zabiegowym, to w naszej Klinice z dużym zaangażowaniem zajmuje się leczeniem kanałowym, ale także, a może przede wszystkim przygotowaniem naszych pacjentów do leczenia protetycznego, co obejmuje interdyscyplinarne planowanie leczenia, leczenie zachowawcze i periodontologiczne.
Zna bardzo dobrze język angielski i niemiecki. Do pracy zawsze przyjeżdża na rowerze.
Poza pracą lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, a wieczorami czyta książki lub układa puzzle.

Lek. dent. Julia Stępień

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zawodowo interesuje się stomatologią estetyczną i anatomiczną odbudową utraconych tkanek zębów. W Klinice Akademii Stomatologii zajmuje się leczeniem zachowawczym i endodontycznym przy użyciu
mikroskopu oraz chirurgią stomatologiczną. Dzięki swojemu pogodnemu uosobieniu i cierpliwości szybko zyskała sympatię również naszych najmłodszych pacjentów. Przy użyciu gazu rozweselającego z powodzeniem prowadzi leczenie dzieci cierpiących na dentofobię. Nieustannie
podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w wielu ogólnopolskich kursach i szkoleniach. W wolnych chwilach radość sprawia jej tworzenie słodkich wypieków, dobra książka i podróże.


Lek. stom. Paweł Porczyk

W Klinice Akademii Stomatologii jest odpowiedzialny za zabiegi chirurgiczne i implantologiczne. Wykonuje je z mistrzowską precyzją i wielkim zaangażowaniem. Ma specjalizację z periodontologii. Przeszczepy błony śluzowej przy recesjach to jego specjalność. Serdeczny i ciepły stosunek do pacjentów sprawia, że nawet te trudniejsze zabiegi przebiegają w przyjaznej atmosferze.

Lek. dent. Paweł Szczegielniak

Stomatologia jest jego pasją. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Podczas studiów aktywnie uczestniczył w Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii, gdzie przez 2 lata pełnił funkcję Prezesa łódzkiego oddziału, a następnie Sekretarza Generalnego. Od lat szkoli się intensywnie w zakresie stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki i chirurgii, korzystając z wiedzy najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców.

Ceni sobie przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Słucha oczekiwań, planuje leczenie, tłumaczy i pokazuje wszystkie możliwe rozwiązania. Chce, aby pacjent w jak najbardziej świadomy sposób uczestniczył w procesie leczenia. Stara się wyjaśnić swoim pacjentom, jaka jest przyczyna ich problemów z zębami. I tę przyczynę stara się wyeliminować. Do każdego przypadku podchodzi kompleksowo. Ma to na celu osiągnięcie stanu pełnego zdrowia jamy ustnej i maksymalnie długiemu utrzymaniu efektów leczenia. Jego priorytetem jest zawsze komfort i bezbolesne leczenie pacjenta.

W wolnych chwilach interesuje się motoryzacją, uwielbia podróżować i uprawiać sport.

Piękny i zdrowy uśmiech zadowolonego pacjenta to dla niego najlepsza nagroda!

Jekatierina Aleksandrowicz

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w 2012 r. Od początku swojej kariery interesowała się endodoncją. Wielogodzinną pracę endodontyczną w mikroskopie wykonuje dzięki wyjątkowej umiejętności skupienia uwagi i dużej cierpliwości. Pacjenci cenią ją za to, że w trudnych, endodontycznych zabiegach zachowuje zawsze stoicki spokój. A przy tym znana jest z pogody ducha i uśmiechu.

Na jej zawodowy rozwój największy wpływ miał udział w Curriculum Endodontycznym i przynależność do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Wyznaczyło to oś jej dotychczasowej kariery, bo to w tym właśnie kierunku zgłębia wiedzę, uczestnicząc w wielu konferencjach i szkoleniach endodontycznych.

Kolejnym obszarem jej działań jest stomatologia dziecięca. Sama jest mamą, więc wie doskonale, jak zaczarować małego pacjenta, by zechciał wyleczyć ząbki! Wykorzystuje swoje talenty pedagogiczne i umiejętnie nawiązuje kontakt z dziećmi, przekonując je do współpracy. Ma ogromne doświadczenie w pracy z gazem rozweselającym. Umie wizytę poprowadzić w taki sposób, by mały pacjent wyszedł zachwycony.

Ukończyła również Akademię Dawsona z myślą, żeby lepiej pomagać pacjentom z problememokluzyjnym.

Poza pracą spełnia się jako mama uroczej Jagódki. Czas wolny spędza bardzo aktywnie, tańcząc, ćwicząc i próbując swoich sił w różnych aktywnościach sportowych.

Marta Romanowska

Powiedzieć o Marcie „człowiek renesansu” to jak nic nie powiedzieć. Asystentka, higienistka i technik dentystyczny w jednym. Połączenie wyjątkowej organizacji, zdolności manualnych i cierpliwości. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Łódzkiej na kierunku
magister technik dentystycznych, a także dyplomowana higienistka stomatologiczna. Swoje kwalifikacje z zakresu stomatologii poszerza udziałami w licznych kursach i konferencjach.

W Klinice Akademii Stomatologii opiekuje się pacjentami ortodontycznymi — przeprowadza wizyty kontrolne, aktywując aparaty stałe oraz edukuje pacjentów z zakresu higieny jamy ustnej. Doskonale radzi sobie również jako asystentka stomatologiczna — czynnie asystując podczas zabiegów z zakresu protetyki, stomatologii zachowawczej oraz endodoncji pod mikroskopem. Na co dzień spełnia się także jako technik dentystyczny, projektując i wykańczając nakłady, licówki, korony oraz mosty. Prywatnie opiekunka dwójki kotów. Uwielbia podróże zwłaszcza do Włoch, których jest
wielbicielką.

Ewa Frant

Ewa w swoim życiu kieruje się myślą, że robiąc to, co uwielbiasz – nie przepracujesz ani jednego dnia, a do pracy w Klinice przychodzi z pozytywnym nastawieniem do obowiązków oraz ludzi. Ewa jest dyplomowaną asystentką stomatologiczną, a oprócz tego – technikiem elektroradiologiem.

Jej chęć rozwoju osobistego sprawia, że dobrze odnajduje się w różnych obszarach pracy w Klinice. W pracy asystentki uwielbia współpracę z lekarzem, pracując w technice na 4 ręce, a tym samym spełnia się, wiedząc, że pomaga pacjentowi. Ewa jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu – dzięki jej empatii i chęci pomocy dla pacjentów i członków zespołu ma opinię „dobrego człowieka”. Tym samym jej ambicja i pracowitość pozwalają jej być coraz lepszą w tym, co robi.

Nie boi się nowych wyzwań i uważa, że człowiek każdego dnia uczy się czegoś nowego. Uwielbia podróże! Jest zakochana w Grecji, ale w planach ma również odwiedzić Japonię.

Izabela Ratajczyk

Asystentka w Klinice Akademii Stomatologii. Dba o czystość i aseptykę w gabinetach i podczas zabiegów stomatologicznych. Odpowiada także za rejestrację pacjentów oraz terminowość wizyt.

Dominika Czekala

Jeśli nie znasz osoby nastawionej pozytywnie – poznaj Dominikę. Ogromna optymistka. Wiecznie uśmiechnięta. Asystentka w Klinice Akademii Stomatologii. Otwarta na wyzwania, uwielbia uczyć się nowych rzeczy — najlepiej w praktyce.

W Klinice codziennie poszerza swoją wiedzę na temat stomatologii, a jej entuzjazm i zaangażowanie zostały bardzo szybko docenione. W pracy asystentki stomatologicznej najważniejsza dla niej jest możliwość ciągłego rozwoju i nauki oraz współpraca z ludźmi. W codziennym kontakcie z pacjentami pomaga jej to, że jest komunikatywna i otwarta. W wolnym czasie lubi oglądać dobre filmy, czyta książki i podróżuje. Lubi też amatorsko
fotografować.

Angelika Urbaniak

O Angelice mówi się „Mózg”. Wie o wszystkim, co dzieje się w Klinice. Tak po prostu. Każdego dnia jej talenty organizacyjne pozwalają układać niełatwe puzzle naszej stomatologicznej codzienności. Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Obecnie również studentka studiów magisterskich na
kierunku zdrowie publiczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Podczas wykonywanych zabiegów higienizacyjnych celem Angeliki jest zbudowanie dobrej atmosfery w gabinecie. Jej poczucie humoru pozwala pacjentom na bezstresowe przetrwanie każdego zabiegu. Pracuje z ogromną dokładnością, precyzją i delikatnością, którą pacjenci bardzo
doceniają. Jest pasjonatką tego, co robi. Zawsze chętnie edukuje naszych pacjentów na temat zdrowia i higieny jamy ustnej oraz odpowiada na wszystkie nurtujące pytania. W Klinice możecie też ją również spotkać jako asystentkę stomatologiczną, która czynnie pracuje z lekarzami podczas
zabiegów z każdej dziedziny stomatologii. Wolnych chwilach czyta kryminały, a jej marzeniem jest, aby zwiedzić cały świat.

Karolina Dąbrowska

O Karo mówi się: „wystarczy jej raz powiedzieć i już umie”. W Klinice Akademii Stomatologii jest Asystentką. A jej wyjątkowa umiejętność szybkiego uczenia wynika z tego, że … jest także studentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi! A wiadomo, że studenci medycyny po prostu MUSZĄ uczyć się SZYBKO. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Głównym zadaniem Karoliny w Klinice jest asystowanie lekarzowi dentyście podczas wykonywanych procedur. Oprócz tego dba o aseptykę, bezpieczeństwo I komfort pacjenta. Swoje obowiązki wykonuje z ogromnym zaangażowaniem, a także z dużą porcją optymizmu I pasji. Do pracy zawsze przychodzi z pozytywnym nastawieniem I uśmiechem na twarzy. Poza pracą i studiami bierze udział w organizacji konferencji stomatologicznych I w wydarzeniach kół naukowych. Jej najnowszym hobby jest nauka języka niemieckiego.

Anna Bednarczyk

Ania to osoba, na której zawsze można polegać! Jest perfekcjonistką w swoim fachu, a wszystkie powierzone jej zadania zawsze będą dopilnowane. W Klinice Ania zajmuje stanowisko Rejestratorki Medycznej. Nasi pacjenci darzą ją ogromnym zaufaniem, ponieważ pamięta o każdej ważnej kwestii dotyczącej wizyty, a w swoją pracę wkłada całe serce. Jeśli się w coś zaangażuje – to na 100%! Jej znakomita organizacja oraz umiejętne zarządzanie czasem pracy owocuje tym, że w Klinice panuje porządek, a kalendarz jest dopracowany w każdym szczególe. Doceniają to pacjenci oraz cały nasz zespół.

Ania jest osobą komunikatywną, wyrozumiałą i nastawioną na chęć niesienia pomocy, dlatego nie da się jej nie lubić! Jej pasją jest fotografia oraz kolekcjonowanie starej, unikatowej biżuterii. Uwielbia podróże, zachody słońca, a wolnej chwili spaceruje oraz jeździ na rolkach.

Marta Krzewińska

Człowiek Tysiąca Talentów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wszystko, co robi, robi dobrze. Z takim samym wdziękiem i zaangażowaniem zaprojektuje grafikę komputerową, jak i rozwikła kłopoty księgowe. Asystentka Szefowej Kliniki Akademii Stomatologii, z którą współpracuje już od kilku lat. Z Kliniką związana od samego początku.

Pełna uśmiechu i dobrego humoru, serdeczna dla pacjentów oraz całego zespołu, osoba do zadań specjalnych, która nie boi się nowych wyzwań.
Zajmuje się wewnętrznymi sprawami dotyczącymi funkcjonowania Kliniki. Zna Klinikę od podszewki, bo była obecna od początku jej powstania.
Marta zajmuje się ważnymi kwestiami dotyczącymi pracowników. Odpowiada za rekrutacje nowych osób do Kliniki. To pierwsza osoba, z którą ma kontakt nowy kandydat. Opiekuje się także pacjentami, szczególnie przechodzącymi kompleksowe, wielodyscyplinarne terapie. Przygotowuje dla pacjentów potrzebne dokumenty I umowy. Pomaga rozwiać wszelkie
pytania I wątpliwości związane z leczeniem. Dba o płynność leczenia pacjenta, koordynując działania pozostałych członków zespołu – lekarzy, asystentek czy recepcjonistek.

Oprócz pracy w Klinice sprawuje opiekę nad kursantami w Akademii Stomatologii oraz czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń dla lekarzy stomatologów. Prywatnie mama małej Julii. Jej pasją jest fotografia rodzinna I dziecięca, a także tworzenie zaproszeń okolicznościowych.