Lek. stom. Monika Dzieciątkowska

Ukończyła Instytut Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny) w 1994 r. W 1999 r. założyła gabinet stomatologiczny, który po latach rozwoju przekształciła w Klinikę Akademii Stomatologii.

Zajmuje się planowaniem i koordynacją leczenia pacjentów. Koordynuje także współpracę zatrudnionych specjalistów. Jej specjalnością jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Swój talent manualny i cierpliwość wykorzystuje w wykonywaniu odbudów estetycznych materiałem kompozytowym. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym małych i dorosłych pacjentów Kliniki.

Stomatologia to jej największa pasja. Od 20 lat szkoli lekarzy dentystów. Założyła Akademię Stomatologii, w której zrzesza podobnych sobie pasjonatów zawodu. Wspólnie stworzyli system nauczania i dzielą się swoją wiedzą kształcąc innych dentystów na kursach podyplomowych.

Lek. stom. Magdalena Bińkowska

Ukończyła Łódzki Uniwersytet Medyczny w 2006 r. Prywatnie matka dwójki dzieci wykorzystuje swoje talenty pedagogiczne w pracy z najmłodszymi pacjentami. Ma na tym polu duże sukcesy, gdyż znajomość dziecięcej psychiki pozwala jej na szybkie wytworzenie dobrych relacji z maluchami odwiedzającymi Klinikę Akademii Stomatologii.

Prowadzi także leczenie zachowawcze dorosłych pacjentów. Jej prawdziwą pasją i największą miłością jest protetyka stomatologiczna. Ma z tej dziedziny tytuł specjalisty. Planuje i prowadzi najtrudniejsze prace protetyczne u pacjentów Kliniki Akademii Stomatologii. Jej sumienność i profesjonalizm, a także ciepło i serdeczność szybko zjednują jej pacjentów.

Lek. stom. Marta Kunert

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi w 2017 r. Obecnie jest w trakcie interdyscypilnarnych studiów doktoranckich na uczelni macierzystej i Uniwersytecie Łódzkim.

Zawodowo interesuje się mikroskopowym leczeniem endodontycznym oraz wysoce estetycznymi wypełnieniami kompozytowymi w zgodzie z kompasem okluzyjnym. Oprócz leczenia protetycznego właśnie tymi dziedzinami zajmuje się w Klinice Akademii Stomatologii.

Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu i cierpliwości opiekuje się też małymi pacjentami, przełamuje ich początkowe obawy i buduje trwałe relacje. Te same cechy sprawiają, że z zamiłowaniem realizuje się w pracy dydaktycznej ze studentami polsko- i anglojęzycznymi w ramach zajęć klinicznych, które prowadzi na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Dr n. med. Mariusz Pietrzak

W Klinice Akademii Stomatologii zajmuje się leczeniem kanałowym, zachowawczym i protetycznym. Leczenie endodontyczne jest jego główną domeną, co odzwierciedla się w kursach i szkoleniach prowadzonych przez niego w tym zakresie na terenie całego kraju. Jest wykładowcą Akademii Stomatologii.

Dr n. med. Aneta Olek

Ukończyła studiana Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2006 r. z wynikiem bardzo dobrym. Tak bardzo spodobało jej się na uczelni, że … została tam do dziś, bo do chwili obecnej pracuje w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej na tymże uniwersytecie na stanowisku adiunkta, zajmując się edukacją studentów. Ucząc innych nie zapomniała też o własnej edukacji. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Dr Aneta jest osobą niezwykle pogodną i komunikatywną, a dzięki swojej delikatności i empatii szybko zyskuje zaufanie pacjentów. Jej dokładność i skrupulatność pozwalają na osiąganie w pracy doskonałych efektów.

Ponieważ od wielu lat pracuje w mikroskopie zabiegowym, to w naszej Klinice z dużym zaangażowaniem zajmuje się leczeniem kanałowym, ale także, a może przede wszystkim przygotowaniem naszych pacjentów do leczenia protetycznego, co obejmuje interdyscyplinarne planowanie leczenia, leczenie zachowawcze i periodontologiczne.
Zna bardzo dobrze język angielski i niemiecki. Do pracy zawsze przyjeżdża na rowerze.
Poza pracą lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, a wieczorami czyta książki lub układa puzzle.

Lek. stom. Paweł Porczyk

W Klinice Akademii Stomatologii jest odpowiedzialny za zabiegi chirurgiczne i implantologiczne. Wykonuje je z mistrzowską precyzją i wielkim zaangażowaniem. Ma specjalizację z periodontologii. Przeszczepy błony śluzowej przy recesjach to jego specjalność. Serdeczny i ciepły stosunek do pacjentów sprawia, że nawet te trudniejsze zabiegi przebiegają w przyjaznej atmosferze.

Lek. dent. Mariusz Malecki

Uniwersytet Medyczny ukończył w Lublinie w 2013. Od tamtej pory ciągle rozwija swoje talenty, uczestnicząc w licznych szkoleniach. Nieustannie doskonali nie tylko umiejętności praktyczne, ale i unowocześnia metody leczenia. Najdobitniejszym potwierdzeniem uzyskanych kompetencji jest staż specjalizacyjny z protetyki stomatologicznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi zakończony uzyskaniem tytułu specjalisty protetyki stomatologicznej.

W codziennej praktyce podchodzi do leczenia pacjentów kompleksowo, skupiając się nie tylko na uzyskaniu pięknego uśmiechu, ale również na prawidłowej funkcji całego układu narządu żucia. Rozumie, że pacjent to nie jeden ząb, ale współistniejący ze sobą układ mięśni, stawów, kości, zależny od siebie nawzajem i od wielu innych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Cierpliwie i z dużym zaangażowaniem tłumaczy pacjentom te zawiłości, bo wie, że wiedza w tym zakresie sprzyja dobrej komunikacji.

Leczenie poprzedza starannie przygotowanym planem leczenia, który realizuje wykorzystując najnowsze technologie cyfrowe i najlepsze materiały stomatologiczne. Główne dziedziny, którymi zajmuje się w klinice i w których poszerza swoją wiedzę i umiejętności to leczenie protetyczne, implantoprotetyczne i chirurgiczne.

Stomatologia to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim pasja dlatego do pracy zawsze przychodzi pełen energii i z pełnym uśmiechem, którym zaraża innych.

Ewa Frant

Dyplomowana asystentka, która troszczy się o pacjentów oraz dba o prawidłowy i sprawny przebieg wszystkich procedur. Asystuje przy zabiegach. Posiada szereg umiejętności w tym umiejętność pracy na cztery ręce, a także umiejętność wykonywania procedur w zakresie leczenia ortodontycznego. Koordynuje także przebieg leczenia protetycznego i ortodontycznego na poziomie transferu danych pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu stomatologicznego.

Izabela Ratajczyk

Asystentka w Klinice Akademii Stomatologii. Dba o czystość i aseptykę w gabinetach i podczas zabiegów stomatologicznych. Odpowiada także za rejestrację pacjentów oraz terminowość wizyt.