klinika stomatologii kamila mielczarek

Lek. dent. Kamila Mielczarek

Dr Kamila Mielczarek ukończyła jedną z najlepszych uczelni stomatologicznych w Polsce, czyli Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jesteśmy dumni, że wybrała naszą Klinikę jako swoje miejsce na Ziemi i że to u nas realizuje swoją życiową misję pomagania najmłodszym pacjentom. Jednak zanim została stomatologiem – przeszła długą i ciężką drogę, jaką są studia stomatologiczne.
Wyróżniała się wśród studentów swojego roku pracowitością i sumiennością, co zostało nagrodzone przez rektora uczelni stypendium dla najlepszych studentów.

Podczas studiów zainteresował się zagadnieniem chorób nowotworowych. To temat bardzo ważny i bardzo trudny zarazem, zarówno z punktu widzenia lekarza, jak i pacjenta. Żeby być bliżej ważnych dla niej zagadnień, brała udział w zajęciach koła Patologii Ogólnej i Onkologicznej. W ramach prac tego koła występowała na międzynarodowej konferencji Juvenes Pro Medicine, gdzie przedstawiła pracę na temat raka epitelialno-mioepitalnego ślinianki przyusznej.

Ale nie zamykała się tylko na naukę. Przez wszystkie lata studiów była członkinią PTSS – Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii – największej organizacji zrzeszającej studentów stomatologii i lekarzy dentystów. Na stronie internetowej PTSS czytamy: „Szerzymy wiedzę w społeczeństwie, stawiamy na naukę, praktykę oraz wzajemną integrację. Wszystko po to, by dać Wam miejsce, gdzie możecie zwiększać swoje kompetencje i wymieniać się doświadczeniami”

Dr Kamila to kwintesencja wiedzy i nieograniczone pokłady empatii. Ogromna skromność, a jednocześnie troska i serdeczność w kontakcie z najmłodszym pacjentem to jej największe supermoce. Dlatego w Klinice Akademii Stomatologii leczy wszystkich naszych dziecięcych pacjentów. Zajmuje się także leczeniem ich rodziców oraz wszystkich innych dorosłych, którzy cenią sobie skuteczną, ale także serdeczną stomatologię. Ale nie byłaby Lekarzem przez duże „eL”, gdyby nie zależało jej na edukacji dzieci i rodziców. Uważa, że to nie sztuka „zaplombować dziurę”. Sztuką prawdziwą jest nauczyć pacjenta takiej troski o własne zęby, żeby kolejna dziura już nie powstała.

W czasie wolnym lubi uprawiać sport, zwłaszcza wszelkiego rodzaju fitness. Prywatnie mama dwóch kotów 😀

TYTUŁY NAUKOWE I WAŻNIEJSZE ODBYTE SZKOLENIA I KONFERENCJE:

● „Współczesna endodoncja. Moduł I” – szkolenie obejmujące wstęp i podstawy współczesnego leczenia kanałowego
● „Odbudowa zębów w odcinku bocznym – wybrane techniki, anatomia, morfologia i funkcja” – szkolenie z modelowania powierzchni żujących zębów w odcinku bocznych oraz technik uzyskania idealnego punktu stycznego.
● „Kompozytowe rekonstrukcje w odcinku estetycznym – kształt, kolor, morfologia i funkcja” – Praktyczne szkolenie z wykonywania estetycznych i funkcjonalnych wypełnień w przednim odcinku łuku zębowego.
● Kurs „Pedodontics Pro” – kompleksowe 3-dniowe szkolenie z zakresu stomatologii dziecięcej obejmujące między innymi:
– Kreowanie indywidualnego programu zapobiegawczego opartego na ryzyku próchnicy.
– Integracyjne podejście
– Profesjonalna higiena jamy ustnej dziecka.
– Zabezpieczanie pierwszych trzonowych zębów – lakowanie
– Związki fluoru oraz inne preparaty jak np. ksylitol w walce z próchnicą
– Odtworzenie zniszczonych zębów mlecznych z użyciem koron
● Konferencja „Mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu”
● Konferencja „Puzzle stomatologiczne”
● Konferencja stomatologiczna „50 shades of case”
● Konferencja „Wroclflow”
● Konferencja „Hollyłódź Smile”
● Konferencja „Dental News”
● Szkolenie NIL „Wprowadzenie do pracy z tomografią stożkową dla stomatologów”
● Konferencja „Akademia Gwiazd”
● Szkolenie „Klasa II wg Blacka bez tajemnic” Artura Sienkiewicza – praktyczny kurs z odbudowy ubytków na powierzchni stycznej zęba w powiększeniu mikroskopowym