Wiele zabiegów stomatologicznych, szczególnie tych bardziej skomplikowanych i chirurgicznych, poprzedzonych jest szczegółową diagnostyką. Popularne dwuwymiarowe zdjęcia RTG nie pozwalają do końca wykonać odpowiednich pomiarów przed planowaniem zabiegu, ponieważ obraz przedstawiony na płaszczyźnie jest zniekształcony.

W Klinice Akademii Stomatologii zdjęcia wykonujemy stożkowym tomografem komputerowym (CBCT), który pokazuje rzeczywisty, trójwymiarowy obraz tkanek i umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów. Dzięki temu zabiegi zaplanowane są z dużą precyzją, a efekty są w pełni przewidywalne.

Stożkowa tomografia komputerowa pozwala ponadto na precyzyjne postawienie diagnozy w przypadku zębów leczonych kanałowo, umożliwia wykrycie stanów zapalnych nie widocznych za zwykłych zdjęciach RTG, ułatwia wykrycie pęknięć korzeni, lokalizację złamanych narzędzi i wiele, wiele innych.

Nowoczesne urządzenia stosowane w stomatologii mają zminimalizowaną dawkę promieniowania, a badanie trwa kilka minut, dzięki czemu tomografia komputerowa jest bardzo bezpieczna.