Dr n. med. Mariusz Pietrzak

To wyjątkowo zdolny i skuteczny operator. W Klinice Akademii Stomatologii słynie z bardzo sprawnie przeprowadzanych zabiegów endodontycznych. Nawet bardzo trudne i złożone leczenia to w jego wykonaniu przyjemna i szybka procedura.

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Stomatologii. W latach 2007-2012 był tam wykładowcą stomatologii zachowawczej, a w 2015 roku obronił doktorat ze stomatologii zachowawczej.

Dr Pietrzak to przede wszystkim zapalony endodontą. Złamane narzędzia, perforacje, niedrożne kanały – to jego konik. Jest doskonałym diagnostą. Skomplikowane obrazy tomografii komputerowej nie mają przed nim tajemnic. To sprawia, że jego głos jest decydujący przy wszystkich trudnych konsultacjach zespołowych. Dobrze czuje się również w stomatologii estetycznej, protetyce i chirurgii stomatologicznej.

Pacjenci i koledzy cenią go nie tylko za fachowość i manualną sprawność, ale także za pogodne usposobienie i zawsze dobry humor. To cechy, które przydają się w trudnych sytuacjach i ułatwiają rozwiązywanie problemów przy niełatwym przecież leczeniu kanałowym.

Z talentów dr Pietrzaka korzystają nie tylko pacjenci Kliniki Akademii Stomatologii. Był konsultantem medycznym stomatologicznych firm producenckich takich jak Dentsply, KerrEndodontics i VDW. Jest współzałożycielem grupy stomatologicznej DentalMastersGroup, skupionej na kursach podyplomowych głównie z zakresu endodoncji, protetyki i stomatologii zachowawczej. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Dr Pietrzak stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w wielu konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w kraju i za granicą, głównie we Włoszech i Szwajcarii. Jest autorem i współautorem artykułów naukowych w recenzowanych czasopismach. Od 2011 roku prowadzi szkolenia na terenie całego kraju, przygotowane na podstawie własnych doświadczeń z zakresu endodoncji, endodoncji mikroskopowej oraz ergonomii. Jego pasją poza codzienną endodoncją jest zgłębianie tajników fotografii stomatologicznej.