Higienistka stomatologiczna

Na czym polega zawód higienistki stomatologicznej? Co robi w zespole stomatologicznym?

Higienistka stomatologiczna to specjalistka w dziedzinie profilaktyki zdrowia jamy ustnej. To osoba, która jak nikt inny dba o higienę oraz dobre nawyki związane z dbaniem o piękny i zdrowy uśmiech. U pacjentów zajmuje się oczyszczaniem zębów z kamienia nad i poddziąsłowego, osadów i złogów. Wykonuje skaling oraz piaskowanie. Dba o profilaktykę zębów, wykonując fluoryzacje, jak i lakowanie. To promotorka zdrowia związanego z higieną jamy ustnej.

Dobra higienistka to skarb dla kliniki stomatologicznej! Współpracuje z zespołem lekarzy, którzy kierują swoich pacjentów na profesjonalne czyszczenie. Dzięki czemu wszystkie zabiegi wykonywane w ustach pacjenta, przeprowadzone są w odpowiednich do tego warunkach. W Klinice Akademii Stomatologii higienistka ma stworzoną przestrzeń do tego, aby poświęcić dla pacjenta odpowiednią ilość czasu, której potrzebuje dla danego przypadku. Pomagają jej w tym profesjonalne narzędzia takie jak skaler ultradźwiękowy oraz piaskarka.

Higienistka może także współpracować ściśle z lekarzem w zakresie leczenia ortodontycznego. Samodzielnie przyjmuje pacjentów ortodontycznych podczas ich wizyt kontrolnych i wykonuje aktywację aparatów ortodontycznych we współpracy z lekarzem. Samodzielnie zaleca i kontroluje ćwiczenia ortodontyczne poprawiające funkcje narządu żucia. Nasze higienistki samodzielnie pobierają wyciski i przeprowadzają zabiegi wybielania zębów zarówno w technikach gabinetowych, jak i domowych.

Ponieważ jesteśmy nowoczesną Kliniką, nasze higienistki poznają i wykorzystują swojej pracy nowoczesne technologie. Skaner wewnątrzustny to narzędzie, którym posługują się przy przygotowywaniu diagnostyki ortodontycznej czy w zabiegach protetycznych. Nasze higienistki potrafią także przygotować portfolio fotograficzne pacjenta – niestraszna jest im lustrzanka i lampy studyjne! 🙂

Higienistka w Klinice Akademii Stomatologii ma zapewniony coroczne wejście VIP na Asysdent – największą w Polsce konferencję dla asystentek i higienistek! Oprócz tego w razie swoich potrzeb może poszerzać swoje kompetencje, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach skierowanych dla profesjonalnych higienistek stomatologicznych.

Jeśli dobro Pacjenta i misja promowania zdrowych nawyków zajmuje u Ciebie ważne miejsce, Klinika Akademii Stomatologii to miejsce dla Ciebie!